PL

|

EN

Spadki i Testamenty

Kancelaria Prawnicza Argos KMW Lubelscy świadczy na rzecz swoich Klientów pomoc prawną w zakresie prawa spadkowego. Polega ona bądź to na indywidualnym doradztwie, bądź też na zastępstwie w postępowaniach spadkowych przed Sądem. 

Pomagamy przy zrozumieniu zapisów prawa spadkowego. Wyjaśniamy jak przebiega postępowanie spadkowe, "ile kto dostanie" w danym układzie rodzinnym, jakie okoliczności mogą wpływać na "wydziedziczenie", kiedy należy się zachowek. 

Mamy doświadczenie w prowadzeniu postępowań spadkowych dla osób stale zamieszkałych zagranicą, np. w Kanadzie, Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Współpracujemy w tym zakresie również z zagranicznymi prawnikami, w tym z dr. J. Mikołajko- prawnikiem z Toronto w Kanadzie. 

Pomagamy przy właściwym opracowaniu testatmentu tak, aby należycie realizował on ostateczną wolę spadkodawcy. 

Zawiłości prawa spadkowego mają również znaczenie, gdy potencjalny spadkodawca zamierza przed śmiercią obdarować na podstawie darowizny wybrane osoby. Może się okazać, że obdarowany będzie musiał podzielić się otrzymaną darowizną ze spadkobiercami darczyńczy.

Gdy chce się właściwie określić sytuację prawną spadku na wypadek śmierci, należy wziąć pod uwagę różne dziedziny prawa, jak np. przepisy Prawa Bankowego. Do tego konieczna jest dobra znajomość aktualnej procedury sądów spadkowych. Ważne jest, aby prawnik doradzający w zakresie spraw spadkowych miał w tym zakresie duże doświadczenie, gdyż bardzo często przy okazji niezbędna okazuje się być znajomość dawnych regulacji prawnych, często z odległych epok.

We wszystkich powyższych spawach nasi prawnicy służą Państwu pomocą. W szczególności specjalistą w zakresie prawa spadkowego jest mec. Krystyna Lubelska. Zapraszamy do konaktu w celu umówienia porady prawnej. Proszę mieć na uwadze, że koszty takiej porady z pewnością wielokrotnie zwrócą się w razie uniknięcia kosztownych sporów pomiędzy spadkobiercami w późniejszym czasie. 

© 2013 Ewa Lubelska
Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Web-Profit