PL

|

EN

Windykacja Długów


Kancelaria świadczy usługi z zakresu: windykacji długów, wspierając wierzycieli lub też występując po stronie dłużników. Reprezentujemy naszych klientów w postępowaniach sądowych i egzekucyjnych.

Głównie pomagamy wierzycielom. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy przy obsłudze swoich długów, wówczas również będziemy mogli Ci pomóc.


Pomagamy także w negocjacjach pomiędzy dłużnikiem a wierzycielem, które niejednokrotnie umożliwiają ustalenie dogodnych form spłaty zadłużenia przy jednoczesnym uniknięciu dodatkowych kosztów związanych z postępowaniem sądowym.


Kancelaria może sporządzić wstępny wywiad gospodarczy danego podmiotu, w tym ustalić jego sytuację rejestrową. Nie jesteśmy agencją wywiadowczą, jednak dużo pożytecznych informacji wynika już z samej analizy dokumentów przesłanych przez potencjalnego kontrahenta naszego Klienta oraz z jego sytuacji rejestrowej. Jesteśmy w stanie uzyskać te informacje.


Możliwe jest również zlecenie nam ustalenia właściciela nieruchomości lub ciążących na niej obciążeń. W zakresie naszego miasta wystarczy nam sam adres. Przy innych lokalizacjach potrzeba na ogół odrobinę czasu i kilkadziesiąt złotych.


Pomoc Kancelarii może okazać się szczególnie niezbędna w zakresie konwersji długow, kiedy to dbałość o precyzję zapisów umownych ma wyjątkowe znaczenie. Ważne, by realizacja bieżących zobowiązań z jednej strony była niezagrożona, a z drugiej strony aby nie zniszczyła dotychczasowej współpracy stron.


Dłużniku! Zamiast zaciągać kolejne kredyty konsolidujące lub brać pożyczki zwane "chwilówkami" , lepiej skorzystać z pomocy prawnika przy negocjacji z wierzycielem. Osiągane rozwiązania są lepsze i tańszcze dla wszytkich stron.

Na usługi świadczone przez naszą Kancelarię składają się:


Zabezpieczenie wierzytelności:
Choć sam wybór kontrahenta jest decyzją biznesową naszego Klienta, to naszą rolą jest wspomóc planowaną współpracę poprzez zabezpieczenie terminowej płatności, wynikającej z umowy. Sporządzamy weksle, umowy poręczenia, ustalamy zastawy. W razie potrzeby bierzemy udział w czynnościach notarialnych oraz przy podpisywaniu umów z bankami. 


Etap sądowy:
Świadczymy zastępstwo Klienta w postępowaniu sądowym - zwykłym, upominawczym, nakazowym lub elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU). Pomagamy też w uzyskaniu Europejskiego Nakazu Zapłaty.


Etap egzekucji:
Zasadniczo egzekucję prowadzi komornik. Jednak wybór komornika, jak i umiejętność odpowiedniego przygotowania wniosku o wszczęcie postępowania egzekucyjnego ma bardzo duży wpływ na skuteczność prowadzonego postępowania windykacyjnego. Znamy wielu bardzo dobrych komorników, jak również znamy sposoby, aby przyspieszać tempo postępowania windykacyjnego. 


Kwestie podatkowe przy egzekucji.
Umiejętna praca prawnika, aktywnie konsultującego się z działem księgowym obsługiwanego przedsiębiorstwa oraz z komornikiem prowadzącym sprawę, ma znaczenie dla dokonania ewentualnych odliczeń, ulg na "złe długi". To kwestia bardziej dotycząca jakości organizacji pracy Kancelarii - wiemy jednak, że nie wszyscy prawnicy dbają o optymalizację kosztów obsługiwanych przedsiębiorstw.Konkretnie: ile zapłacę, by odzyskać moją wierzytelność?
Staramy się prowadzić windykację skutecznie, a nie tylko przepychać sprawy przez Sąd, aby szybko umorzyć egzekucję komorniczą. Tak jak każda choroba, tak każda sprawa jest inna. Najtańszą i najbardziej skuteczną windykację prowadzimy dla naszych stałych klientów: ich umowy sami redagowaliśmy, zabezpieczaliśmy ich transakcje oraz analzowaliśmy ich kontrahentów. 


Konkurencja ze strony Kancelarii Windykacyjnych, Kancelaria prawa gospodarczego (zajmujących się głównie windykacją), Windykatorów itp.
Profil działaności naszej Kancelarii nastawiony jest na wysokiej jakości obsługę konkretnych zleceń, nie zaś na masową windykację. Wprost mówiac: zarabiamy na jakości, nie na skali. Dlatego też klienci, którzy zlecają nam prowadzenie swoich spraw są zadowoleni, zarówno ze skuteczności, jak i ze stosunkowo niskich kosztów prowadzenia postępowania.

Jawność i przejrzystość.
Przypomnę, że jako Kancelaria Prawnicza z tradycją szanujemy swoją renomę. Naszym klientom przedstawiamy kompleksową informację o kosztach, jakie poniosą. Nie naliczamy żadnych ukrytych opłat, nie stosujemy żadnych niespodziewanych cenników.  


Analiza cenowo-porównawcza.
Jestesmy gotowi zupełnie otwarcie rozmawiac o kosztach naszej pracy. Jeżeli klient chciałby skorzystać z naszej pomocy, ale uzyskał‚ gdzie indziej lepszą cenowo ofertę, wówczas jesteśmy gotowi ustosunkować się do tej oferty. Jesteśmy bowiem przekonani, że stosunek jakości do ceny naszych usług jest bardzo korzystny.


Bardziej szczegółowe, choć nadal ogólne, informacje znajdą Państwo w zakładce "Zasady współpracy" w menu głównym.

© 2013 Ewa Lubelska
Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Web-Profit