Spadki i testamenty

 

Kancelaria Prawnicza Argos adw. Wojciech Lubelski i Wspólnicy sp.k świadczy na rzecz swoich Klientów pomoc prawną w zakresie prawa spadkowego. Polega ona to na indywidualnym doradztwie, bądź też na zastępstwie w postępowaniach spadkowych przed Sądem. 

Pomagamy przy zrozumieniu zapisów prawa spadkowego. Wyjaśniamy jak przebiega postępowanie spadkowe, „ile kto dostanie” w danym układzie rodzinnym, jakie okoliczności mogą wpływać na „wydziedziczenie”, kiedy należy się zachowek 

Mamy doświadczenie w prowadzeniu postępowań spadkowych dla osób stale zamieszkałych zagranicą, np. w Kanadzie, Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Współpracujemy w tym zakresie również z zagranicznymi prawnikami, w tym z dr. J. Mikołajko- prawnikiem z Toronto w Kanadzie. 

Pomagamy przy właściwym opracowaniu testatmentu tak, aby należycie realizował on ostateczną wolę spadkodawcy. 

Zawiłości prawa spadkowego maą również znaczenie, gdy potencjalny spadkodawca zamierza przed śmierciś obdarować na podstawie darowizny wybrane osoby. Może się okazać, że obdarowany będzie musiał‚ podzielić się otrzymaną darowizną ze spadkobiercami darczyńcy.

Gdy chce się właściwie określić sytuację prawną spadku na wypadek śmierci, należy wziąść pod uwagę różne dziedziny prawa, jak np. przepisy Prawa Bankowego. Do tego konieczna jest dobra znajomość aktualnej procedury sądów spadkowych. Ważne jest, aby prawnik doradzający w zakresie spraw spadkowych miał‚ w tym zakresie duże doświadczenie, gdyż bardzo często przy okazji niezędna okazuje się być znajomość dawnych regulacji prawnych, często z odległych epok.

We wszystkich powyższych spawach nasi prawnicy służą Państwu pomocą. W szczególności specjalistą w zakresie prawa spadkowego jest mec. Krystyna Lubelska. Zapraszamy do konaktu w celu umówienia porady prawnej. Proszę mieć na uwadze, że koszty takiej porady z pewnością wielokrotnie zwrócą się w razie uniknięcia kosztownych sporów pomiędzy spadkobiercami w późniejszym czasie.

Opis Specjalizacji

Kancelaria reprezentuje swoich klientów w ramach stalej obsługi prawnej, jak i w ramach jednorazowego zlecenia. Wieloletnie doświadczenie w szeroko pojętej branży FMCG gwarantuje, iż prawnicy Kancelarii zapewnią odpowiednią jakość obsługi międzynarodowej spółki oraz właściwe prowadzenie sprawy małego przedsiębiorstwa.

Grono naszych nowych klientów zgłosiło się po poleceniu Kancelarii Prawniczej Argos przez przedsiębiorców, których obsługiwaliśmy na przestrzeni wielu lat, co jest być może najlepszą reklamą naszych usług.

Jako Kancelaria procesowa podejmujemy się również reprezentacji naszych Klientów przed Sądami wszystkich instancji. Współpracujemy z prawnikami in-house, w tym także jako zewnętrzni ekspercii, wspomagający przedsięwzięcia opiniami prawnymi.

Usługi

W

Stała obsługa podmiotów z branży FMCG, w tym producentów spożywczych

W

Doradztwo i obsługa w zakresie inwestycji na rynku FMCG

W

Współpraca stała lub doraźna, w małych jak i największych sprawach

W

Działamy na rzecz producentów, sprzedawców, zrzeszeń, izb jak i indywidualnych klientów

W

Współpracujemy z prawnikami przedsiębiorstw (in-house lawyers) lub przejmujemy cały problem

Zapraszamy do współpracy

Serdecznie zachęcamy Państwa do nawiązania z nami kontaktu. NIezależnie od otego czy przedmiotem rozmowy ma być tylko wymiana doświadczeń, omówienie groźnej nowelizacji prawa czy potencjalna (mała lub duża) współpraca, w każdym wypadku miło nam będzie nawiązać z Państwem dialog. Każdy wielki sukces zaczyna się od pierwszego, niezobowiązujacego „Dzień dobry”!

Inne sukcesy Kancelarii w tej specjalizacji

Sprawa nr 1

Tutaj opis jednej dużej sprawy, gdzie fajnie działaliśmy. W dodatkowym opisie jej koszty, czas, ciekawostki.

Trudne negocjacje, dobry obiad

Czasami przy negocjowaniu dużych umów kością niezgody jest taki drobiazg, jak np. zapis jurysdykcji sądu ….

Działajmy, nie traćmy czasu!