Prawnicza Szczepionka

Prezentujemy Państwu cykl publikacji, który powstał z myślą o wszystkich, którzy poszukują miejsca, gdzie skomplikowanie zapisane językiem prawniczym ustawy zostaną przetłumaczone na język „ludzki”. Nasi prawnicy dokładają wszelkich starań, abyście Państwo mogli zrozumieć zawiłość zapisanych ustaw, przepisów czy kodeksowych paragrafów. 

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 roku.

W tej publikacji poruszyliśmy temat Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 roku odnośnie noszenia maseczek. W jakich miejscach powinniśmy mieć zakrytą twarz? W jakich okolicznościach nie jest to wymagane ? Czy i jaka kara przysługuje za niedostosowanie się do wprowadzonych restrykcji? na te oraz inne pytania znajdą Państwo odpowiedź w naszym artykule . 

Tarcza PFR

 

 

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące tak zwanej Tarczy Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro i większych przedsiębiorstw znajdą Państwo właśnie w tym artykule. W tej publikacji znajdą Państwo odpowiedź na pytania między innymi o to jakie przedsiębiorstwo może ubiegać się o pomoc w czasie kryzysu? Jakie kryteria należy spełniać? oraz  jaka kwota subwencji będzie przysługiwała firmie? 

Projekt zmiany ustawy z dnia

2 kwietnia 2020 roku

W tym miejscu chcielibyśmy wyjaśnić  Państwu czego mogą dotyczyć zmiany w projekcie z dnia 2 kwietnia 2020 roku.  Co nas czeka? i kogo będą dotyczyć zmiany? na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedź czytając przygotowany przez naszych prawników materiał.

Co nam dzisiaj wolno czyli II etap rządowego planu znoszenia obostrzeń.

Wprowadzane przez Rząd restrykcje związane z COVID-19 zmieniają się w zasadzie z tygodnia na tydzień, co sprawia że trudno za tymi zmianami nadążyć (w szczególności w świetle ciągle napływających doniesień medialnych). Przygotowaliśmy zatem dla Państwa podsumowanie najważniejszych ograniczeń, które obowiązują w Polsce od 2 maja 2020 roku oraz bardzo przydatne informacje zawierające zestawienie przygotowanych przez Rząd planów w zakresie wycofywania poszczególnych obostrzeń.

Co nam dzisiaj wolno-ograniczenia dla osób prywatnych 

Z dnia na dzień zmieniają się wszelkie obostrzenie wprowadzone w ramach walki z pandemią wywołaną wirusem  COVID-19. Z dniem 2 maja 2020 roku weszły w życie nowe ustalenia w sprawie ograniczeń, zakazów i nakazów. Akt ten zastąpił uprzednie rozporządzenie z dnia 19 kwietnia 2020 r. Zatem zastanawiają się Państwo co nam wolno a czego nie? Zapraszamy do zapoznania się z naszą analizą. 

Co nam dzisiaj wolno – ograniczenia dla podmiotów gospodarczych

Poprzednia publikacja była zaadresowana do wszystkich obywateli, kolejny opublikowany tekst poświęciliśmy wszystkim przedsiębiorcą. Prowadzisz małą działalność gospodarczą ? Średnie przedsiębiorstwo? A może jesteś prezesem dużej firmy?
Nie ważne za jak duże przedsięwzięcie jesteście odpowiedzialni, ważnej jest to, abyście wiedzieli co możecie i do czego jesteście zobligowani przez Rząd od dnia 2 maja 2020 roku.

Powoli wracamy do normalności- czyli gdzie możemy się wybrać po 18 maja 2020 roku

Z tygodnia na tydzień, napływają do nas kolejne dosyć optymistyczne wieści.  Dotyczą one coraz to odważniejszych  decyzji  zluzowania nałożonych na polskich obywateli obostrzeń. Kolejny etap został wdrożony dnia 18 maja 2020 roku. Tak więc, zapraszamy do zapoznania się z nowymi zasadami naszej korona wirusowej rzeczywistości.

Teksty rozporządzeń o zakazach oraz Tarcza 3.0 – językiem „ludzkim”

Z myślą o Państwa komforcie, pochyliliśmy się nad testami dotyczącymi obostrzeń oraz Tarczy 3.0 Wyciągnięte przez nas wnioski postanowiliśmy spisać i w ten sposób powstała nowa publikacja. Skomplikowany język prawniczy przetłumaczyliśmy na język „ludzki” tak aby każdy z nas wiedział co nam wolno a czego nie.

Z oczywistych względów niniejsze opracowania nie stanową porady prawnej – takiego wsparcia udzielamy indywidualnie. Jeżeli potrzebują Państwo skonsultować swoją sprawę z prawnikiem zapraszamy do kontaktu.