Usługi i zasady współpracy

Na Polskim rynku jesteśmy dużą kancelarią. Oferujemy zatem różne modele

współpracy oraz różne modele rozliczeń. Fundamentem dobrej współpracy jest

bowiem elastyczność oraz transparentność.

Usługi Kancelarii

Reprezentacja

Oferujemy pomoc oraz obronę w sprawach cywilnych i karnych.  Kiedy  planują Państwo postępowanie spadkowe, rozwód czy dochodzenie swoich racji z  zakresu prawa pracy lub  gdy niespodziewanie zapuka do drzwi CBA/ABW/Prokuratura, wykonanie telefonu do nas będzie najlepszym pomysłem. Działamy na terenie całego Kraju oraz zagranicą, podejmujemy sie wszelkich sprawach, nawet tych największego kalibru.

Stała obsługa prawna

Kompleksowa pomoc prawna skierowana głównie do przedsiębiorców. W zależności od specyfikacji prowadzonej działalności świadczymy usługi prawne uwzględniając wszytskie dziedziny prawa kluczowe do prowadzenia biznesu.

Jednorazowa porada

Na co dzień napotykają Państwo na szereg zagadek prawnych a szukanie  odpowiedzi związanych z  kwestiami prawnymi w internecie nie należy do odpowiedzialnych decyzji, ponieważ nie zawsze na bezpłatnych ogólnodostępnych forach po drugiej stronie możemy spotkać prawnika. Indywidualna porada prawna to najlepszy sposób, by przeanalizować problem i ustalić plan działania w zakresie danej sprawy.

Opiniowanie dokumentów

Jeżeli potrzebują Państwo rozwikłać szczegółowy problem prawny, wówczas również możemy pomóc. Zajmiemy się analizą dokumentów, sprawdzimy stan prawny i wydajemy opinię prawną. Mogą Państwo powierzyć nam min. trudną interpretację podatkową, ustalenie prawa spadkowego, a może planują Państwo wejście z nowym produktem na rynek?  zajmiemy się każdą sprawą.

v

Negocjacje

Negocjacje występują wszędzie tam gdzie minimum dwa podmioty mają odbiegający od siebie interes prawny. Skutecznie przeprowadzone negocjacje uchronią Państwa od postępowania sądowego a co za tym idzie narażania się na dodatkowy stres i koszt.

i

Planowanie Biznesu

Biznes wymaga dobrego planowania. Pomagamy przy planowaniu działań prawnych i podatkowych, gdzie analizujemy i detonujemy ryzyka, oceniamy koszty procesów biznesowych oraz mocne i słabe strony poszczególnych rozwiązań. Wszyscy nasi Klienci doceniają kompleksowość i długofalową wizję doradztwa prawników Kancelarii Argos.

Sprawy KRS

Jeśli mają Państwo w planach założenie  spółki, przekształcenie już istniejącej, przejęcie czy likwidacje to zapraszamy do współpracy. Nasi specjaliści z zakresu spółek, odznaczający się profesjonalizmem i zdobytym doświadczeniem przeprowadzą wszelkie działania zgodne ze standardowymi wymogami sądów rejestrowych. 

Wybierze optymalny model współpracy, który jest odpowiedzią na Twoje potrzeby

Analiza  

Każda decyzja o podjęciu nowej sprawy przez Kancelarię musi być poprzedzona analizą dokumentów i przeprowadzeniu wywiadu z osobą zainteresowaną. Stopień skomplikowania sprawy rzutuje na czas analizy, jednak w związku z powagą sytuacji i koniecznością przystąpienia do szybkich działań staramy się być bardzo elastyczni w odpowiedzi na Państwa zapotrzebowania. 

Wycena 

Koszty prowadzenia obsługi prawnej obliczane są dla każdego klienta indywidualnie, zgodnie ze specyfikacją danej sprawy. Wystarczy wykonać telefon, porozmawiać – wycena sprawy jest bezpłatna.

Wybór systemu rozliczeń 

Nasze ludzkie podejście do sprawy zaowocuje wyborem najtrafniejszego systemu rozliczeń, który będzie korzystny dla obu stron. Niezorientowanie na rynku usług prawniczym przez niedoświadczonych klientów nie stawia ich w niekorzystnej pozycji, ponieważ w stosunku do naszych klientów wykazujemy się szczególnym zrozumieniem i pobrane wynagrodzenie za usługę jest adekwatna do nakładu pracy. 

Zasady współpracy – Modele rozliczeń

Godzinowy

Podstawą tego modelu jest wkład  pracy  Kancelarii.

Przykładowo: Klient zleca Kancelarii sporządzenie analizy umowy. Oceniamy, że analiza zajmie od 3 do 5 godzin pracy, przy stawce 180 zł‚ za każdą godzinę (czyli taniej, niż 1h pracy mechanika w ASO). Klient wylicza, że cena zmieści się zatem pomiędzy 540 a 900 złotych. I tak też się dzieje. Dokonujemy analizy i udzielamy porady prawnej Klientowi. Co ważne, wstępna rozmowa, jako dodatek dotyczący udzielonej pisemnej analizy, jest u nas oczywiście bezpłatna. Inne Kancelarie nazywają to niekiedy „Super Pakietem Bezpłatnej Ochrony Prawnej przez 7 dni”. Naszym zdaniem to standard. Ba, nawet 16 dnia chętnie porozmawiamy z naszym klientem o udzielonej pomocy, bez dodatkowych opłat.

h

Abonament

W niniejszym abonamencie Klient opłaca z góry określony limit godzin, odpowiadający jego przewidywanym potrzebom.

Taki system rozliczeń stosowany jest na ogół przez przedsiębiorców. Ustalamy wówczas, że klient będzie regularnie opłaca‚ np. 15 godzin pracy prawnika, po określonej cenie (np. 1900 zł). Gwarantujemy wówczas stałą cenę i profesjonalną pomoc prawną oraz ciągły dostęp do szerokiego grona specjalistów. Jednocześnie klient płaci wielokrotnie mniej niż w sytuacji zatrudnienia prawnika na etat. 

i

Ryczałtowy

System ten polega na określeniu z góry należnej kwoty wynagrodzenia, za które Kancelaria podejmuje się pełnej obsługi prawnej Klienta, niezależnie od wymaganego nakładu pracy.

Przykład nr I: Klient nieregularnie zleca prowadzenie procesów sądowych, od kilku po kilkadziesiąt miesięcznie. Kancelaria przyjmuje wówczas ryzyko nakładu pracy, określając jednolite wynagrodzenie miesięczne. Dodatkowe koszty, m.in. dojazdów, pism procesowych czy kolejnych opinii, nie obejmują Klienta. Ma zagwarantowane, że „moja Kancelaria się tym zajmie”.

Przykład nr II: Klient w konkretnej spawie zleca nam dochodzenie jego wierzytelności w kwocie 68.000,00 zł‚. Zapłaci wówczas np. kwotę 4.800 zł netto. Niezależnie od czasu trwania procesu-czy to będzie  2 tygodnie czy 3 lata- klient nie ponosi dalszych kosztów.

 

Jak porównać efektywność różnych Kancelarii?

Przy pojedynczych sprawach, jak i porównując stawki różnych Kancelarii warto rozróżnić następujące określenia, które mają wpływ na cenę obsługi prawnej

~

Opłata inicjująca

pobierana jest za przyjęcie sprawy. Zasadniczo stosowane są stawki wynikające z rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości. Od zasad są jednak odstępstwa, ale te określimy przez telefon

i

Wynagrodzenie według nakładu pracy

Często stosowany sposób rozliczania. Diabeł tkwi w szczegółach – jedni liczą absolutnie wszystkie czynności dokonane w konkretnej sprawie, jak na przykład telefony, dojazd do klienta, nadawanie korespondencji. Inne, w tym nasza Kancelaria, fakturują jedynie „czas efektywnej pracy prawnika, z uprawnieniami do zastępowania Klienta przed Sądem„. Przy ostatecznym rozliczeniu może to powodować ogromną różnicę w kosztach.

 

~

Wynagrodzenie procentowe

z Klientami ustalamy czasem, że opłata inicjująca będzie mniejsza, ale za to Kancelaria otrzyma część wygranej kwoty (lub wartości zawartej umowy, dokonanej transakcji itd). Wynagrodzenie takie waha się od 1%  do 20% (przy bardzo trudnych sprawach).

Koszty zastępstwa procesowego

osoba wygrywająca proces na ogół‚ może liczyć na zwrot kosztów od strony przegrywającej. Często są one stosowane jako dodatkowa nagroda za sukces dla wygrywającego prawnika. To dobra praktyka, o ile Klient jest tego świadomy. W naszej Kancelarii kwestia tę ustalamy już na początku współpracy.

Odsetki ustawowe

skapitalizowane odsetki przed wniesieniem powództwa? Pamiętałeś o zakazie anatocyzmu? Nie? Zadzwoń do nas.

Jesteśmy gotowi zupełnie otwarcie rozmawiać o kosztach naszej pracy. Jeżeli klient chciałby skorzystać z naszej pomocy, jednak uzyskał w innej Kancelarii lepszą ofertę cenową, wówczas jesteśmy gotowi ustosunkować się do tej oferty. Jesteśmy bowiem przekonani, że stosunek jakości do ceny naszych usług jest bardzo korzystny.

Co nas wyróżnia?

Maksymalizacja satysfakcji klientów

Szczerość i zaufanie

Niedochowanie tych dwóch podstawowych elementów w relacji klient-prawnik może sprowadzić bieg sprawy na zły tor. Ze względu na każdorazowo intymny charakter sprawy, często konsultacje z prawnikiem są ostatecznym rozwiązaniem problemu dlatego też istotnym jest aby każda ze stron wykazała się szczerością i kredytem zaufania. 

Tym, którzy wykazali się w stosunku do Kancelarii w dotychczasowej współpracy szczorością i zaufaniem bardzo dziękujemy. Zapewniamy, że niezmiennie, od 25 lat jesteśmy do Państwa dyspozycji.  

Nowoczesna i ambitna obsługa prawna

Mimo starej daty utworzenia Kancelarii i przekazywania jej do rąk młodszego pokolenia, rozwój spółki to dla nas podstawowy i długofalowy cel niezmiennie od wielu lat, którymi idzie w parze z rozwojem relacji biznesowych.

 

Jakość, która przekłada się na wiele płaszczyzn

Wysoki standard obsługi

 

Początkowo wdrożone standardy obsługi klienta staramy się modyfikować równolegle ze zmieniającym się rynkiem usług i oczekiwaniom klientów. Przyjęcie sprawy jest dla nas równoznaczne z obraniem natychmiastowych działań. Wysoką jakość zapewnia dostępność dlatego my staramy się być do Państwa dyzpozycji.

 

Poufność i Bezpieczeństwo danych

Zachowanie poufności to fundamentalna zasada. Specyfika zawodu wymaga od nas dochowania wszelkiej staranności w szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Doskonale zdajemy sobie sprawię, iż  wiele sytuacji wymaga nadwyraz delikatnego potraktowania, więc dochowujemy wszelkich starań aby informacje pozyskane od klientów nie dostały się w posiadanie osób nieupoważnionych.

Dokładne rozliczenie kosztów

Serdecznie zachęcamy do kontaktu z prawnikami naszej Kancelarii, celem wyliczenia ewentualnego wynagrodzenia. Na jego wysokość ma wpływ kilka czynników: charakter sprawy, jej etap, ilość posiadanych dokumentów/dowodów itd. Na stronie zaprezentowaliśmy Państwu sugerowane metody rozliczeń, jednak jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i życzenia. 

Kompleksowe podejście do sprawy

Kancelaria świadczy całościową obsługę a oznacza to, że przejmiemy cały problem bez względu na jakim etapie się znajduję. Czasami stan skomplikowania wymaga konsultacji, analizy z innym specjalistą. Nie wykluczamy pomocy na zaawansowanym etapie procesu sądowego jednak oczywistym jest, iż poprzedzone być to musi analizą sprawy.

Elastyczne podejście do sprawy

Niewątpliwie eleastyczne podejście do klienta zapewnia wzrost jego satysfakcji z wykonywanej usługi. Elastyczność naszych usług polega na reagowaniu na otaczający nas rynek i wystosowanie atrakcyjnej oferty w odpowiednim czasie. Liczy się refleks !

Skalowalność obsługi

Jeżeli planujesz zlecić nam więcej spraw, wówczas istnieje możliwość obniżenia stawki naszego wynagrodzenia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, postaramy się więc wynegocjować system najkorzystniejszy dla wszystkich. Planujesz spór zbiorowy – zaproś do nas innych poszkodowanych: będzie jeszcze taniej.

tylu spraw podjęliśmy się w samym 2018 r. ( stan na dzień 23 października 2018r.)

lat działalności na rynku usług prawniczych

prawników w tym 5 adwokatów, 3 radców prawnych i 4 aplikantów

Działajmy, nie traćmy czasu!