Branża transportowa

Jak przewieźć żeby się nie przejechać

Kancelaria obsługuje firmy spedycyjne, prowadzące działalność na terenie całej Europy.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nabytemu w sprawach dotyczących przewozu towarów i spedycji. Kancelaria z powodzeniem świadczy kompleksową pomoc prawną dla przedsiębiorców działających w wyżej wymienionych branżach. 

Jednocześnie Kancelaria podejmuje się reprezentacji prawnej przed Sądami osób uczestniczących w szeroko pojętym przewozie i spedycji, w ich indywidualnych sprawach, w tym głównie przewoźników i indywidualnych kierowców. 

Duże doświadczenie prawników Kancelarii Prawniczej Argos adwokat Wojciech Lubelski i Wspólnicy sp.k. w obsłudze przedsiębiorców pomaga również w obsłudze prawnej rozwoju zaplecza technicznego przewoźników, negocjowaniu umów leasingu czy zabezpieczaniu wierzytelności. 

Dzięki dobrej znajomości prawa przewozowego i konwencji CMR prowadzone przez nas sprawy charakteryzują się dużym stopniem odpowiedzialności i skuteczności.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszymi usługami z zakresu rynku TSL do kontaktu z naszą Kancelarią

Usługi

W

Stała jak i nieregularna obsługa podmiotów z branży transportowej

W

Ukierunkowane usługi prawnicze dla małych i dużych przedsiębiorstw

W

Wyszukujemy fachowych rozwiązań uwzględniających stan prawny w Konwencji o umowie międzynarodowej przewozu drogowego towarów zwanej potocznie Konwencja CMR

W

Sporządzamy odwołania od decyzji organów administracji publicznej tj. Inspekcji Pracy, Inspekcji Transportu Drogowego itp.

W

Podejmujemy się działań na rzecz firm spedycyjnych, transportowych oraz przewoźników

Zapraszamy do współpracy

Serdecznie zachęcamy Państwa do nawiązania z nami kontaktu. Niezależnie od tego czy przedmiotem rozmowy ma być tylko wymiana doświadczeń, omówienie groźnej nowelizacji prawa czy potencjalna (mała lub duża) współpraca, w każdym wypadku miło nam będzie nawiązać z Państwem dialog. Każdy wielki sukces zaczyna się od pierwszego, niezobowiązującego „Dzień dobry”!

Przykładowe usługi Kancelarii

w tej specjalizacji

Opóźnienia w zapłacie FA VAT

Na swoim koncie mamy wygrane wszystkie procesy sądowe przeciwko nieuczciwemu kontrahentowi, którymi mimo wykonania usług transportowych nie wywiązał się z zapłaty należnego wynagrodzenia. 

Przewozowe wezwanie do zapłaty

Dokument wzywający dłużnika do zapłaty otwiera drogę do dalszego dochodzenia roszczeń, ponieważ wytoczenie powództwa sądowego jest zależne od bezskuteczności niniejszego wezwania. Bez podjęcia tego kroku sąd odrzuci pozew. 

 

Postępowanie reklamacyjne w przewozie

Kancelaria przeprowadza kompletną procedurę reklamacyjną, która w przewozie ma specyficzny charakter. Zgodnie z regulacją, dopiero po całkowitym wyczerpaniu drogi reklamacyjnej można skierować sprawę do sądu.  

Ryczałty za brak noclegu  

 

Kancelaria świadczy usługi również w związku z zapewnianiem lub brakiem zapewnienie noclegów dla kierowców. Orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego w tego typu sprawach jest bardzo ważne!

Formułowanie ogólnych warunków umowy spedycji i przewozu

Kancelaria wykonuje czynności w zakresie tworzenia umów przewozu oraz umów spedycji na gruncie polskiego prawa przewozowego i międzynarodowej Konwencji CMR.

Działajmy, nie traćmy czasu!