Spadki i testamenty

 

Kancelaria Prawnicza Argos adw. Wojciech Lubelski i Wspólnicy sp.k świadczy na rzecz swoich Klientów pomoc prawną w zakresie prawa spadkowego. Polega ona to na indywidualnym doradztwie, bądź też na zastępstwie w postępowaniach spadkowych przed Sądem. 

Pomagamy przy zrozumieniu zapisów prawa spadkowego. Wyjaśniamy jak przebiega postępowanie spadkowe, „ile kto dostanie” w danym układzie rodzinnym, jakie okoliczności mogą wpływać na „wydziedziczenie”, kiedy należy się zachowek 

Mamy doświadczenie w prowadzeniu postępowań spadkowych dla osób stale zamieszkałych zagranicą, np. w Kanadzie, Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Współpracujemy w tym zakresie również z zagranicznymi prawnikami, w tym z dr. J. Mikołajko- prawnikiem z Toronto w Kanadzie. 

Pomagamy przy właściwym opracowaniu testatmentu tak, aby należycie realizował on ostateczną wolę spadkodawcy. 

Zawiłości prawa spadkowego maą również znaczenie, gdy potencjalny spadkodawca zamierza przed śmierciś obdarować na podstawie darowizny wybrane osoby. Może się okazać, że obdarowany będzie musiał‚ podzielić się otrzymaną darowizną ze spadkobiercami darczyńcy.

Gdy chce się właściwie określić sytuację prawną spadku na wypadek śmierci, należy wziąść pod uwagę różne dziedziny prawa, jak np. przepisy Prawa Bankowego. Do tego konieczna jest dobra znajomość aktualnej procedury sądów spadkowych. Ważne jest, aby prawnik doradzający w zakresie spraw spadkowych miał‚ w tym zakresie duże doświadczenie, gdyż bardzo często przy okazji niezędna okazuje się być znajomość dawnych regulacji prawnych, często z odległych epok.

We wszystkich powyższych spawach nasi prawnicy służą Państwu pomocą. W szczególności specjalistą w zakresie prawa spadkowego jest mec. Krystyna Lubelska. Zapraszamy do konaktu w celu umówienia porady prawnej. Proszę mieć na uwadze, że koszty takiej porady z pewnością wielokrotnie zwrócą się w razie uniknięcia kosztownych sporów pomiędzy spadkobiercami w późniejszym czasie.

Zapraszamy do współpracy

Serdecznie zachęcamy Państwa do nawiązania z nami kontaktu. NIezależnie od otego czy przedmiotem rozmowy ma być tylko wymiana doświadczeń, omówienie groźnej nowelizacji prawa czy potencjalna (mała lub duża) współpraca, w każdym wypadku miło nam będzie nawiązać z Państwem dialog. Każdy wielki sukces zaczyna się od pierwszego, niezobowiązujacego „Dzień dobry”!

Działajmy, nie traćmy czasu!