ZUS i emerytury

Odwołania składki i całe to zamieszanie

Wspólnik Kancelarii, adwokat Wojciech Lubelski specjalizuje się w prowadzeniu spraw przed Sądem Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z zakresu emerytur górniczych oraz wypadków przy pracy. Może pochwalić się dużym doświadczeniem oraz wysoką skutecznością w tej dziedzinie. W szczególności mecenas Lubelski świadczy pomoc górnikom kopalni węgla kamiennego i kopalni siarki w sporach z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych dotyczących prawa do emerytury górniczej oraz w sporach z pracodawcą, dotyczących odszkodowania i zadośćuczynienia z tytułu wypadków przy pracy.

Praktyka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który wielokrotnie odmawia ubezpieczonym należnych im świadczeń emerytalnych powoduje, iż niezbędna staje się fachowa pomoc prawna. Wszelkich zainteresowanych uprzejmie prosimy o kontakt z biurem Kancelarii. 

Usługi

W

Sporządzanie odwołań od decyzji organów rentowych i emerytalnych.

W

Reprezentacja przed Sądami Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

W

Doradztwo w zakresie ubezpieczeń chorobowych, macierzyńskich czy wypadkowych.

W

Pomoc w zawiłościach tematyki emerytur górniczych.

Zapraszamy do współpracy

Serdecznie zachęcamy Państwa do nawiązania z nami kontaktu. NIezależnie od otego czy przedmiotem rozmowy ma być tylko wymiana doświadczeń, omówienie groźnej nowelizacji prawa czy potencjalna (mała lub duża) współpraca, w każdym wypadku miło nam będzie nawiązać z Państwem dialog. Każdy wielki sukces zaczyna się od pierwszego, niezobowiązujacego „Dzień dobry”!

Przykładowe usługi Kancelarii

w tej specjalizacji

Sporządzanie odwołań od decyzji organów emerytalno-rentowych

W pracy z klientami najczęściej spotykamy się decyzjami ZUS’u o nie przyznaniu renty lub emerytury. Sam zainteresowany ma miesiąc na odwołanie się od niniejszej decyzji więc jeśli tylko posiadasz jakieś wątpliwości co do zasadności takiej odmowy – zgłoś się do Nas ! 

Uprawnienia do emerytury górniczej

Kancelaria pokieruje Cie w całym procesie uzyskania przedwczesnej emerytury w obniżonym weku z tytułu pracy górniczej. Podpowiemy kiedy można się ubiegać o uzyskanie emerytury oraz gdzie i kiedy złożyć wniosek. 

Renta z tytułu niezdolność do pracy

Całkowita lub częściowa utrata zdolności do wykonywania pracy zarobkowej jest przesłanką do  przyznania renty. Uzależnione jest to od okresu składkowego i nieskładkowego. Umów się na wizytę a dokładnie umówimy stan rzeczy ! 

Działajmy, nie traćmy czasu!