Budownictwo

producenci, projektanci i wykonawcy

Budowa nieruchomości związana jest ze skomplikowaną procedurą administracyjną oraz koniecznością zastosowania licznych przepisów prawa budowlanego, których nieznajomość może okazać się bardzo kosztownym zaniedbaniem.

Jeżeli planujesz budowę albo masz wątpliwości prawne dotyczące pozwolenia na budowę, warunków zabudowy, planu zagospodarowania przestrzennego, procedur i terminów, treści umów deweloperskich, warto zainwestować w fachową poradę prawną.

Doskonale znamy specyfikę procesu budowlanego, różnice oczekiwań i wzajemne relacje zachodzące między inwestorem, wykonawcą, podwykonawcami czy też organami administracji publicznej.

Nasi prawnicy posiadają bogate doświadczenie w przygotowywaniu i opiniowaniu umów z zakresu prawa budowlanego oraz prawa cywilnego w budownictwie.

 

Usługi

W

Bieżąca obsługa prawna inwestycji budowlanych oraz reprezentacja w sporach wynikających z kontraktów budowlanych.

W

Szeroka pomoc w zakresie konstruowania i opiniowania wszelkich umów z zakresu prawa budowlanego, a także zapewnione wsparcie w negocjacjach poprzedzających ich zawarcie

W

Pomoc w prowadzeniu postępowań administracyjnych przed organami administracji architektoniczno-budowlanej

W

Reprezentacja przed sądami administracyjnymi w sprawach związanych między innymi z ustaleniem warunków zabudowy, uzyskaniem pozwolenia na budowę, w postępowaniach w przedmiocie legalizacji samowolnie wybudowanych obiektów budowlanych i innych robót budowlanych, które wymagają uzyskania pozwolenia na budowę lub zgłoszenia.

Zapraszamy do współpracy

Serdecznie zachęcamy Państwa do nawiązania z nami kontaktu. Niezależnie od tego czy przedmiotem rozmowy ma być tylko wymiana doświadczeń, omówienie groźnej nowelizacji prawa czy potencjalna (mała lub duża) współpraca, w każdym wypadku miło nam będzie nawiązać z Państwem dialog. Każdy wielki sukces zaczyna się od pierwszego, niezobowiązującego “Dzień dobry”!

Inne sukcesy Kancelarii w tej specjalizacji

Pomoc przy wszystkich etapach realizacji inwestycji

Reprezentacja w sprawach karnych jak i cywilnych

 

Przygotowanie i Opiniowanie umów

 

Działajmy, nie traćmy czasu!