FMCG

Codzienne produkty – odpowiednie prawo

Kancelaria Prawnicza Argos prowadzi szeroko zakrojoną obsługę przedsiębiorstw zajmujących się wytwarzaniem i obrotem artykułami spożywczymi oraz innymi produktami szybkozbywalnymi (czyli tzw. FMCG – fast moving consumer goods).

Obsługa takiej branży wymaga bieżącego kontaktu z klientem oraz umiejętności szybkiego działania. Niezbędnym dla jej efektywnego wykonywania jest również posiadanie większego zespołu w Kancelarii, który w kluczowych momentach będzie potrafił przyjąć oraz sprawnie wykonać większą ilość nagłych zleceń.

Jako Kancelaria wyspecjalizowana w obsłudze w tej branży, zapewniamy obsługę prawną zarówno w zakresie kontaktów z przedsiębiorcami (od etapu projektowania umów i prowadzenia negocjacji, do postępowania sądowego i egzekucyjnego włącznie), jak i na linii pracodawca – pracownik. Kancelaria współpracuje przy tym ze specjalistami z zakresu prawa gospodarczego, prawa pracy czy księgowości, co skutkuje wieloaspektowym podejściem do skomplikowanych spraw i pozwala na zagwarantowanie optymalnego dla danej sprawy zespołu.

Opis Specjalizacji

Kancelaria reprezentuje swoich klientów w ramach stałej obsługi prawnej, jak i w ramach jednorazowego zlecenia. Wieloletnie doświadczenie w szeroko pojętej branży FMCG gwarantuje, iż prawnicy Kancelarii zapewnią odpowiednią jakość obsługi międzynarodowej spółki oraz właściwe prowadzenie sprawy małego przedsiębiorstwa.

Grono naszych nowych klientów zgłosiło się po poleceniu Kancelarii Prawniczej Argos przez przedsiębiorców, których obsługiwaliśmy na przestrzeni wielu lat, co jest być może najlepszą reklamą naszych usług.

Jako Kancelaria procesowa podejmujemy się również reprezentacji naszych Klientów przed Sądami wszystkich instancji. Współpracujemy z prawnikami in-house, w tym także jako zewnętrzni eksperci, wspomagający przedsięwzięcia opiniami prawnymi.

Usługi

W

Działamy na rzecz producentów, sprzedawców, zrzeszeń, izb jak i indywidualnych klientów

W

Elastyczny czas pracy indywidualnie dopasowujemy do zapotrzebowań klienta

W

Błyskawicznie rozwijający się rynek FMCG sprawia, że nasze wieloletnie doświadczenie nieustannie wzbogacamy o nowelizację prawne i ciekawostki z branży dóbr szybkozbywalnych.

W

W ramach obsługi prawnej podmiotów FMCG świadczymy nie tylko pomoc prawną sądową ale także pomoc w prowadzeniu działaności

W

Specjalizujemy się w prawie żywnościowym klientów z branży FMCG jak i również prawie zobowiązań, prawie administracyjnym czy prawie pracy, które w dużej mierze związane są z obsługą jednostki spożywczej.

Zapraszamy do współpracy

Serdecznie zachęcamy Państwa do nawiązania z nami kontaktu. Niezależnie od tego czy przedmiotem rozmowy ma być tylko wymiana doświadczeń, omówienie groźnej nowelizacji prawa czy potencjalna (mała lub duża) współpraca, w każdym wypadku miło nam będzie nawiązać z Państwem dialog. Każdy wielki sukces zaczyna się od pierwszego, niezobowiązującego „Dzień dobry”!

Przykładowe usługi Kancelarii

w tej specjalizacji

Przykładowe usługi Kancelarii

w tej specjalizacji

Artykuły prawnicze do lokalnej gazetki producentów w branży FMCG

Redagowanie artykułów do lokalnego czasopisma, zawierającego branżowe informacje, rozwiązania prawne czy sugestie z zakresu prawa pracy i administracji. Na łamach gazety poruszane były tematy problemowe z punktu widzenia pracodawcy i pracownika oceniane przez specjalistę z danej dziedziny. 

 

Wsparcie prawne inwestycji

 

 Na zlecenie klienta jesteśmy w stanie stworzyć program lojalnościowy dający możliwość rozwoju przedsiębiorstwa. Jako kancelaria prawna sporządzamy indywidualnie dopasowaną strategię opartą na logicznej, technicznej i przede wszystkim prawnej koncepcji zwiększającej lojalność klienta wobec Państwa firmy.

 

Strategiczny rozwój przedsiębiorstwa

Doradztwo strategiczne opieramy na wielostronnym spojrzeniu na biznes. Dzięki wiedzy na temat przepisów prawnych jesteśmy w stanie określić rozwój przedsiębiorstwa, cele oraz kierunek w jakim będzie zmierzał biznes. Wskazujemy ryzyka prawne i w czasie konsultacji z klientem określamy drogę realizacji założonych celów biznesowych. Kiedy dajemy klientowi czysty obraz ryzyka jakie może ponieść przedsiębiorstwo, może on podejmować odważne decyzje biznesowe mając mając na uwadze możliwe efekty końcowych danego zarządzenia.

 

Programy lojalnościowe

Na zlecenie klienta jesteśmy w stanie stworzyć program lojalnościowy dający możliwość rozwoju przedsiębiorstwa. Jako kancelaria prawna sporządzamy indywidualnie dopasowaną strategię opartą na logicznej, technicznej i przede wszystkim prawnej koncepcji zwiększającej lojalność klienta wobec Państwa firmy.

Sprawy pracownicze

Zajmujemy się również obsługą prawną związaną z prawem pracy. Na życzenie klienta sporządzamy wszelkie ważne dokumenty m.in. dokumenty związane z nawiązywaniem lub rozwiązywaniem stosunku pracy, regulaminy, porozumienia, ugody czy opinie. Reprezentujemy również Państwa na relacji pracodawca-pracownik przed sądem pracy.

 

Odpowiedzialność materialna pracowników 

Świadczymy usługi związane również z odpowiedzialnością materia jaką ponosi pracownik zatrudniony w Państwa firmie. Pracobiorca wskutek nienależycie wykonywanych obowiązków ze swojej winy narazi pracodawcę na szkodę lub zostało mu powierzone mienie z obowiązkiem zwrotu czy wyliczenia ponosi odpowiedzialność materialną. Nasi Klienci uzyskują fachową poradę oraz ewentualna profesjonalną obsługę w postępowaniu przed sądowym i sądowym.

 

Gwarancje, reklamacje i inne zabezpieczenia 

Kancelaria posiada również doświadczenie w sprawach związanych z reklamacją bądź sporem konsumenckim. Do każdego problemu podchodzimy indywidualnie, dzięki analizie sprawy, adwokat jest w stanie określić klientowi zakres działania kancelarii w danym sporze.  A w razie konieczności i po konsultacji z klientem, jesteśmy w stanie reprezentować również Państwa na drodze sądowej.

Wprowadzenie nowych produktów na rynek

Posiadamy również doświadczenie w zakresie wprowadzania nowego produktu na rynek. Jak doskonale Państwo się orientują, takie działanie nie wiąże się jedynie z działaniami marketingowo-reklamowymi ale również i prawnymi. Dany produkt musi spełniać prawne wymagania dotyczące bezpieczeństwa oferowanego artykułu. Jesteśmy gotowi Państw pomóc w tym zakresie działania. 

Umowy

Kancelaria Argos redaguje umowy handlowe, w tym umowy z dostawcami, podwykonawcami i wynajmującymi oraz sporządzamy umowy hotelowe, najmu, organizacji itp. 

Działajmy, nie traćmy czasu!